نرم افزار Tekla

نرم افزار Tekla چالش‌های ساخت نمای پروژه مرکزی لندن غلبه می‌کند

از نرم افزار Tekla برای طراحی نمای The Knightsbridge Estate  یک پروژه بازسازی ۱۵۰ میلیون پوندی در مرکز لندن استفاده شده است. این نرم افزار طراحان را قادر به تجزیه و تحلیل هماهنگ قالب و فریم‌های  طراحی پیچیده و بسیار متغیر می‌کند و در فرایند طراحی ساختمان باعث صرفه جویی در وقت و پول طراحان و سازندگان می‌شود.

طراحی این پروژه ۳۴۰٫۰۰۰ فوت مربعی توسط معماران Priest Fletcher، برای بازسازی و تقویت و بهبود معماری شهری انجام شده است. در صورت تکمیل، مجموعه‌ای از مغازه‌های خرده فروشی‌، فضاهای اداری جدید و ۳۵ آپارتمان لوکس را ارائه می‌دهد که همه در اطراف باغ حیاط قابل مشاهده است. همچنین یک رستوران در پشت بام با دید پانوراما از شهر، تعبیه شده است.

چالش بزرگ جاه طلبی معماران برای بازسازی و بازگرداندن نمای آن به معماری قرن بیست و یکم، حفظ چارچوب و اصالت نمای ساختمان بود.

با توجه به ماهیت پیچیده پروژه و محدودیت‌های متعدد برای تکمیل و بازسازی آن، شرکت ارائه مشاوره طراحی مهندسی (Wentworth House Partnership)، از نرم افزار  Tekla برای طراحی جزئیات طرح بازسازی نمای آن استفاده کرده است.

نرم افزار Tekla

پروژه ۳۴۰٫۰۰۰ فوت مربع برای بازسازی و تقویت معماری شهری در Knightsbridge است

ثابت شده است که استفاده از نرم افزار Tekla و مدلسازی سه بعدی؛ بسیار موثرتر از مدلسازی دو بعدی است. این نرم افزار ایجاد چارچوب‌های پیچیده و لایه به لایه‌ی طراحی را آسانتر کرده و اجازه می‌دهد تا اتفاقات و چالش‌ها پیش بینی و تشخیص داده شود و میزان و مقدار دوباره کاری در پروژه‌های ساختمانی کاهش یابد.

استوارت Vaughan، مدیر شرکت Wentworth House House، گفت: “پروژه The Knightsbridge Estate ، چالش های زیادی را بوجود آورد، مانند محل و اندازه‌ی نمایی که این پروژه ساختمانی داشت. برای مثال، ساختار و بافت شهری و شرایط پیاده رو در اطراف محیط این پروژه ساختمانی به حداقل ایجاد شش فریم متفاوت نیاز داشت.

این ساختمان در مرکز یکی از شلوغ ترین مراکز خرید لندن و مجاور متروی لندن قرار دارد و ساخت ایستگاه متروی Knightsbridge در برنامه‌های بازسازی برنامه ریزی شده است که بر عهده‌ی شرکت WHP قرار داده شده بود.

وی گفت: “با توجه به ارتفاع نما، در طرح بازسازی آن مجبور به نفوذ و ورود از طریق پیاده رو بودیم.” با این حال، با توجه به نزدیکی پروژه‌ی ساختمانی به متروی لندن، ما برای اجرای بسیاری از طرح‌های خود محدود شدیم – برای مثال، ما قادر به احداث ستون در نزدیکی متروی لندن نبودیم.

“ما به طور گسترده برای طراحی سازه‌ها از نرم افزار  Tekla استفاده کردیم، زیرا این مهم بود که سیستم‌های انتقال به طریقی طراحی شود که مسیر حمل و نقل پایدار بماند. این ما را قادر ساخت تا طراحی و بازسازی سازه‌ها را به صورت دقیق تجزیه و تحلیل کنیم. ”

نرم افزار Tekla

ثابت شده است که استفاده از نرم افزار Tekla و کار در محیط سه بعدی بسیار موثرتر از محیط دو بعدی است

مسئله دیگری که مهندسین سازه با آن مواجه شدند در هنگام طراحی و بازسازی نمای سازه در این مقیاس، انحراف آن بود، زیرا سفت و سختی بیش از حد سازه می‌تواند باعث حرکت بیش از حد اجزای آن شود و در نتیجه حتی نگرانی آسیب دیدن نمای داخلی آن در این منطقه شلوغ لندن وجود داشت.

یکی از مزایای مدلسازی اطلاعات ساختمان و نرم افزارTekla  تشخیص خودکار چالش‌ها و اتفاقات است. مدل سه بعدی نرم افزارTekla  می‌تواند در کاهش خطاها و اشتباهات و صرفه جویی در زمان طراحی و هزینه‌های ساخت و ساز کمک کند.

استوارت Vaughan همچنین گفت: “برای بازسازی نما، هماهنگی بین ساختار موجود و ساختار موقت کاملا ضروری است.” “با این وجود، این می تواند دشوار باشد، زیرا بسیاری از اتصالات نمای قدیمی منحصر به فرد هستند و به صورت غیر استاندارد طراحی و ساخته شده بودند.

“بنابراین مهم است که آنها به طور دقیق توسط نرم افزار با جزئیات کامل مدل سازی شوند. نرم افزار Tekla قادر به تجزیه و تحلیل دقیق اطلاعات و داده‌ها و مدلسازی و جایگزینی نمای جدید به جای نمای قدیمی است ”

علاوه بر این، WHP توانست به راحتی مدل را به روزرسانی و تجزیه و تحلیل کند. هر زمانی که تغییرات توسط مشتری مورد نیاز بود، انجام داد. به طوری که اطمینان حاصل شود تا کل ساختار سازه و سیستم با هیچ گونه تغییری مواجه نشود.

علاوه بر نرم افزار طراحی سازه Tekla، خود سازه Tekla نیز در این پروژه مورد استفاده قرار گرفت و اطلاعات به راحتی هماهنگ و انتقال داده شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *